Sıcaklık TakibiDuş alırkan kullandığınız sıcak su sağlığınız için çok tehlikeli olabilir. Sıcak suyun neden olduğu mental sağlık sorunları hala tartışma konusu olduğundan, fiziksel sağlık sorunlarına odaklanmak istiyoruz.

Sıcak suyla kastettiğimiz, 40° C'nin (104 ° F) üzerindeki sıcaklıktır. Araştırmamıza ve dermatologlarla yaptığımız görüşmelere göre 40° C'yi (104 ° F) aşan sıcaklıklar cildinize, saçınıza ve kalbinize çok zararlıdır.

Başta Utah Üniversitesi'nden Dermatolog Dr. Emily McKenzie ve diğer birçok uzmana göre, duşta aşırı sıcak su ile yıkanmak, cildinizde önemli miktarda yağ ve nem kaybı yaşanmasına sebep olur. Bu da cildinizin kurumasına yol açar. Duşta ne kadar uzun süre kalırsanız cildiniz o kadar olumsuz etkilenir. Bu nedenle kısa süreli ve ılık suda duş almanın cildinize büyük faydası vardır.

Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi, kısa süreli duş almanın saçınızın güçlü ve parlak kalmasına da yardımcı olduğunu belirtiyor. Duşta ne kadar uzun süre kalırsanız ve ne kadar sıcak su kullanırsanız saçlarınız o kadar zayıflıyor.

Sıcak su, kan damarlarımızı genişleterek kan basıncımızın düşmesine neden olabilir. Kan basıncımız düştüğünde, kalbimizin vücudumuza yeterince kan pompalamak için daha fazla çalışması gerekir. Bu da kalbimizi gereksiz şekilde yorar ve ileriki yıllarda sıkıntılara yol açabilir.

Bu nedenle gelecekte bu sağlık sorunlarını önlemek için ılık su ile kısa süreli duşlar almamız gerekiyor

Endişelenmeyin. Noticy sağlıklı kalmanız için özel bir uyarı sistemine sahip!

Noticy Mobil uygulamasının bir başka harika parçası da, duşta ortalama su sıcaklığınızı takip etmenizi sağlaması.

Bu özellik sayesinde evdeki her bir kişinin kullandığı suyun ortalama sıcaklığı takip edilebiliyor. Bu da çocuğunuzun sağlığı konusunda da emin olmanıza yardımcı oluyor!